Büyük patlama sırasında, dünyanın tüm gücü altıya bölünmüştür ve bu üstün güçleri içinde bulunduran altı değerli taş da bir daha bir araya gelmemek üzere dağılmıştır. Ancak tüm dünyanın hatta kainatın gücünü eline geçirmek isteyen Thanos bu taşların peşine düşer ve tabii ki onu durdurmaya çalışacak olanlar da yenilmez dostlarımızdır!
Marvel uyarlaması yapım, fantastik ve aksiyon sevenler için birebir. Klişesi tahmin edeceğiniz gibi bol, ancak bu sefer sadece dünya değil kainat da tehlikede. Yine kahramanlarımızın korkusuz mücadeleleri, bir yandan da dostluğun, “ancak bir arada güçlüyüz” ün vurgulandığı, hiç bitmeyen aksiyondan, nefes aldıran sahneler var.
Teknik yönden olağanüstü bir iş çıkmış ortaya ama “elimizde ne kadar kahraman varsa kullanalım, ne kadar paramız varsa da dökelim” demişler ve bu da filmin, özellikle yetişkin seyirciye hitap etmesini zorlaştırmış. Sonunun beklemedik olması hariç, konuya, diyaloglara fazla takılmadan, sadece aksiyona yüklenmişler.
Bu açıdan, ben önceki bölümleri keyifle izlemiştim, bu bölümden keyif almamı sağlayan ise, Robert Downey Jr ‘lı sahneler ile teknolojilerinin ulaştığı boyutu ve harcadıkları emeğin ne denli büyük olduğunu izlemekti.
#avangersinfinitywar @avangersmovie #marvel @marvelstudios

Reklamlar