Cameron Black, dünyanın en ünlü ve başarılı sihirbazlarından biridir fakat yıllardan beri çok da büyük bir sırrı saklıyordur. Kendisine tıpatıp benzeyen bir ikiz kardeşi vardır ve babalarının dayatması sayesinde insanlardan gizlenerek, sihirbazlık gösterilerinde kullanılmaya zorlanmıştır. Ancak bir gün, kardeşi Jonathan işlemediği bir suç yüzünden hapse girer ve tüm sırları açığa çıkar. Şimdi Cameron’ın tek amacı kardeşinin içine düştüğü komployu ortaya çıkarmak, aynı zamanda kardeşine borcunu da ödemektir. Bunun için, FBI ile iş birliği yapar ve bir süre sonra hem kıvrak zekası hem de sihirbazlık tecrübeleri sayesinde, FBI’ın vazgeçemediği “vaka çözücüsü” haline gelir.
Deception, sadece keyifli vakit geçirmek istediğiniz zamanlar için birebir. Her sahnesi ilgi çekici, merak uyandırıcı ve aynı zamanda sürükleyici. Bu tip dizilerden alışık olduğumuz üzere yine klişesi bol ama hızlı ilerlemesi ve sonuca çok kolay ulaşsalar da şifre çözdükleri sahneler sayesinde ilgiyi ayakta tutuyor.
Başrol oyuncusu Jack-Cutmore Scott bu rol için çok uygun, çok da sevimli.
Gayet hafif, yormadan ilerleyen dizinin sezon finalinde ise olaylar, bu tip dizilerin tersine beklenmedik şekilde gelişiyor ve ikinci sezonun, çekilirse, daha iyi olacağını gösteriyor. #deception @deceptionabc @digiturk #digiturk

Reklamlar