Umarım bir röportajında Javier Bardem’e sorarlar da biz de cevabını öğreniriz. Çünkü başka türlü, bu filmde niye oynadığını, karısını niye oynattığını hatta niye prodüktörlüğünü yaptığını hiç anlayamayacağım.
Film, dünyanın en büyük uyuşturucu kartelinin başı Pablo Escobar’ın hikayesini, televizyon programcısı sevgilisi Virginia Vallejo’nun gözünden, daha doğrusu sesinden anlatıyor. Film, zaten kısa süre önce yayınlanmış, çok iyi çekilmiş, her karakterin çok derinine inmiş ve çok ses getirmiş Narcos dizisinin sadece bir özeti ve Virginia ile ilişkileri de ancak dizidekinden bir kaç sahne daha fazla. Penelope Cruz, filmde daha çok “belgesel seslendiricisi” olarak yer almasını, sanırım sadece Bardem’in hatırına kabul etmiştir, bence bu çapta bir oyuncu için büyük hata.
Dün vizyona giren Loving Pablo, Narcos dizisini seyretmeyenler için, enteresan ve seyredilir bir film, hatta diziye vakti olmayanlar için ise gayet iyi bir seçenek olabilir, Bardem’in oyunculuğu ise çok çok iyi, ama o kadar.
Beni en çok rahatsız eden ise, filmin adı “Pablo’yu sevmek” değil, “Pablo’yla ilişki yaşamak” olmalıydı. Çünkü ben, olayın başka boyutunu izleyeceğiz diye hevesle gittiğim filmde, bildiklerimizden başka hiç bir şey göremedim. Ya filmin adı yanlış ya da ortada bir sevgi var idiyse de filme adını koymuş ama bunu, sevdiğini söylediği sahnede bile seyirciye yansıtamamışlar..